SEO-UX-cover2.png

Kaip UX pagalba pagerinti SEO rezultatus?

Dažna internetinė svetainė prasideda su gerais ketinimais – maloni vartotojo kelionė, tinkamas dizainas, informatyvus turinys ir, žinoma, geri paieškos rezultatai. Deja, kažkur pakeliui šie siekiai išsiskiria ir SEO rezultatai tampa tik patenkinami, tačiau nėra įspūdingi. Ar teko girdėti apie UX (vartotojo patirtį), ar taikote šią praktiką vykdydami skaitmeninę strategiją ir SEO taktikas? Galbūt norėtumėte sužinoti daugiau, kaip UX dizainas gali pagerinti SEO rezultatus?

Kaip sudominti vartotoją?

Vartotojui apsilankius tinklapyje, turite apytiksliai penkias sekundes sudominti jį – malonus dizainas, lengvai suprantama navigacija, bei tinklapio krovimosi laikas dažniausia nulemia šią dalį. Tačiau vartotojui nusprendus pasidomėti, ką gali pasiūlyti tinklapis – Jūsų vizitinė kortelė internete – dažnai susiduriama su informacijos pertekliumi, stoka arba klaidumu.
Tad pakalbėkime apie kokybę. Kokybė, nėra DAUG informacijos, DAUG nuotraukų ir visko perteklius. Kokybė tai koncentruotumas, tikslumas, aiškumas, lengvumas, – vartotojo poreikių bei interesų supratimas ir paslaugos, prekės ar informacijos pateikimas tikslinei auditorijai priimtinu būdu.

Siekiate padidinti grįžtančių vartotojų, pakartotinų pirkimų, lojalių klientų kiekį? Econsultancy vykdytame tyrime, 95% apklaustųjų teigė, jog gera UX (vartotojo patirtis) turi didelę reikšmę jų geram naršymui ir norui dar kartą apsilankyti puslapyje.

UX dizainas (angl. User Experience Design), paprastesniais žodžiais tariant, yra vartotojų patirties sritis, kuri patobulina SEO rezultatus; tai yra, įtraukia vartotoją, suteikia jam malonų naršymo pojutį, įsimintinumą, patogumą. UX specialistų pagalba vartotojas, užėjęs į Jūsų puslapį, lengvai ir greitai pasieks tikslą, ras reikiamą informaciją. Tai ne tik tekstinės, bet ir vizualios informacijos pateikimas, svarbiausių elementų išryškinimas ir aiškus suvokimas, kas yra aktualu vartotojui.

UX dizaino pagalba SEO rezultatai gerėja matoma kreive – atkritimo reitingas mažėja, kadangi vartotojas atranda tinkamą informaciją greičiau, taip pat, kokybiškas srautas suteikia pozityvią indikaciją paieškos sistemų algoritmams, kad turinys pateikiamas puslapyje tenkina didelę dalį vartotojų, todėl paieškos sistemos indeksuoja puslapius pozityviau. UX dizaino sujungimas su puikiu SEO įdirbiu suteikia išliekamos naudos investicijai, todėl biudžeto pateisinimas tampa vis aiškesnis.

Norėdami sužinoti daugiau apie UX dizaino ir SEO sinergijos naudą, skaitykite PEPPERIT komandos paruoštą leidinį, parsisiųskite jį ir neškitės į biudžeto tvirtinimo susitikimą, arba tiesiog susisiekite su mumis, ir papasakosime viską gyvai ir detaliai.

SEO UX

PEPPERITKaip UX pagalba pagerinti SEO rezultatus?
Dalintis šia žinute